Zlatá vařečka 

Dne 11. 4. se pod záštitou naší školy konal 21.ročník soutěže Zlatá vařečka, která byla určená žákům E - oboru, Stravovací a ubytovací služby. Soutěže se zúčastnilo 7 škol a soutěžilo 14 žáků.Úkolem soutěžících bylo připravit Lehký jarní předkrmový koktejl, v časovém limitu 30 minut. Hodnotilo se dodržení časového limitu, chuť, vzhled, zručnost, hygiena práce. Výsledky byly hodně natěsno. Na bednu vítězů stanuli:
1. místo Michaela Knapová ze Střední odborné školy a základní školy, Město Albrechtice, s pokrmem: Jemný zeleninový koktejl se schwarzwaldskou šunkou
2. místo Jakub Badinka ze Střední odborné školy a základní školy, Město Albrechtice, s pokrmem: Jemný zeleninový koktejl se zeleným chřestem
3. místo Tomáš Franek ze Střední odborné školy Třineckých železáren, s pokrmem: Špenátovo – medvědí koktejl
4. místo Dominik Hamšlágr ze Střední škola prof. Z. Matějčka, Ostrava - Poruba, s pokrmem - Jarní salát s avokádem a piniemi.
Vítězové obdrželi medaile, poháry, diplomy, ale  i ostatním soutěžícím byly rozdány hodnotné ceny, pamětní listy a hlavně si odnesli velké zkušenosti i nové zážitky. Pro zúčastněné pedagogy byli všichni soutěžící vítězové, už jen díky skvělým výkonům, které předvedli. 

autor: Šárka Burkotová

zpět