Celorepubliková soutěž Modelování v SOLIDWORKS 2024

Dne 4. 4. 2024 se šest studentů zúčastnilo celorepublikové soutěže Modelování v SOLIDWORKS 2024 na Střední průmyslové škole v Hranicích na Moravě.

Na soutěž bylo přihlášeno rekordních 16 škol, z toho celkem 55 soutěžících. Za naši školu mohli soutěžit jen 4 studenti, kteří byli bodově ohodnocení a dva si to vyzkoušeli nanečisto. Měli za úkol vymodelovat 4 modely a 1 výkres, každý úkol museli splnit do časového limitu 20 minut. Úkoly byly velice náročné a hlavní roli tam hrál čas a správnost technického kreslení.

Při příjezdu panovala veliká nervozita, ta se zvyšovala plněním studentů z různých škol a náhle byla v místnosti docela hustá atmosféra, hlavně před zahájením. Studenti dostali poslední rady a pokyny od pedagogického doprovodu Martina Przybyly a Kateřiny Ondraszkové a byli rozděleni do tříd, kde dvě a půl hodiny modelovali.
Po soutěži došli někteří docela spokojení, že se jim podařilo všechno, ale v konečném výsledku v hlavní roli hrála velmi moc rychlost a podrobnost všech detailů.
Dobu, po kterou probíhalo hodnocení odborníky z pořádající společnosti SolidVision, strávili studenti tím, že jim byly představeny tipy a správné řešení. Kolem druhé hodiny bylo vyhlášení výsledků. Byli ocenění jen první tři, kompletní výsledky budou v nejbližší době.
Naši studenti se se zadanými úkoly statečně poprali, odnesli si velkou zkušenost, dostali další motivaci, v čem se zdokonalit. Obdrželi certifikát z rukou Michaela Ševčíka (SolidVision), anebo Zděnka Bašty (Dassault Systèmes). Byli plně spokojeni.

Moc nás mrzelo, že nás nereprezentovali v Hranicích kluci z kroužku ze čtvrtého ročníku, ale skládali Obhajobu maturitních prací, kde představili své výrobky, kde měli část určitých dílů vymodelovaných za pomocí programu SolidWorks a následně vytisknutých na 3D tiskárně.  Klukům jsme drželi palce a i oni nám.

autor: Ing. Kateřina Ondraszková

zpět