Přednášky Majáles

Naši žáci v průběhu pátku 12. a pondělí 15. dubna navštívili řadu přednášek v rámci Majálesu Těšínského Slezska pro tento rok. Zkoukli přednášky na aktuální společenská témata, vyslechli si inspirující příběhy osobností z Třinecka nebo zhlédli cyklus krátkých filmů studentů z univerzity v Opavě. 
Žáky nadchla přednáška Evy Pilchové, která vlastní posilovnu v centru města a která se zabývá pohledem na trénink ženských sportovkyň, beseda Adama Táborského, který se věnuje stresu a práci s ním a žáky naučil množství lifehacků k udržení si životní vitality, nebo diskuze s Michalem Pituchou z realitní kanceláře BO, který žáky seznámil se svými záměry na poli nemovitostí na území Třince. Žáci si mimo jiné pochvalovali přednášky samotných bývalých studentů třineckých středních škol, kteří sdíleli své vlastní příběhy, a inspirovali tak naše studenty, kteří se rozhodují, kam po škole pokračovat. Lákadlem byl pro naše žáky taky Ján Moder a jeho beseda na téma směřování Třineckých železáren a jejich vliv na atmosféru Třince samotného.
Program byl během obou dní maximálně bohatý, každý si proto přišel na to své. Žáci si pochvalovali různorodost programu a možnost svobodného výběru tématu přednášky. 
Velké díky za naši školu patří také Johance a Dorianovi z PL3, kteří se významnou měrou podíleli na hladkém průběhu celé akce a byli nedílnou součástí příprav i organizace.

autor: Bc. Ondřej Heczko

zpět