Exkurze Třinec

Třídy ES3, KC3 a IS3 v průběhu pátku a pondělí vyrazily společně s panem učitelem Heczkem poznávat a objevovat skrytá zákoutí Třince. Globalizace, na kterou je v moderních školách kladen velký důraz, totiž musí být doplňována lokalizací a poznáváním svého vlastního domova a svých vlastních kořenů. V rámci výuky českého jazyka a zaměření na regionální kulturu se tak žáci vydali naše město poznat z trochu jiné perspektivy a vytvořit si širší úhel pohledu na jeho historii a odkaz.
Žáci postupně navštívili časem odvátá a běžně přehlížená místa; zastavili se u bývalé židovské synagogy vypálené roku 1939, zhlédli prostor zaniklého sportovního letiště sloužícího za dob komunismu, seznámili se se životem prvních hutníků v nejstarších dřevěnkách na Borku nebo vkročili do útrob bunkrů z 2. světové války. Po celou dobu dvouhodinové procházky žáky navíc provázela speciální aplikace, ve které si prohlíželi fotografie a malby původních míst a plnili úkoly u každého zastavení.
Třídy si kromě nových poznatků a zážitků v podobě objevování odnesly především uvědomění, že je ten náš Třinec barevnější, než se na první dobrou může zdát.

autor: Bc. Ondřej Heczko

zpět